"Niczego nie należy pozostawiać przypadkowi"         -Hipokrates

 

KOMED powstał w 1989 roku.

Podmiot leczniczy znajduje się w śródmieściu Częstochowy. Dojazd jest możliwy wszystkimi środkami komunikacji /PKP i PKS w odl. ok. 600m od naszego ośrodka/. Na miejscu własny parking.

Pracują dla Państwa specjaliści z dużym doświadczeniem klinicznym, którzy mają także należyty dorobek naukowy w swoich dyscyplinach.

Posiadamy nowoczesną aparaturą diagnostyczną i leczniczą oraz klimatyzowaną salę operacyjną z zapleczem łóżkowym. Do dyspozycji Państwa pozostaje wygodna i przestronna poczekalnia.


W odległości ok. 900m od Komedu znajduje się Jasna Góra i piękne parki miejskie oraz Aleja NMP z 3 km promenadą spacerową.

 

Lekarze KOMED-u specjalizują się w okulistyce dorosłych i dzieci.

Zajmujemy się doborem soczewek kontaktowych, diagnostyką i leczeniem wad wzroku, zaćmy, jaskry, chorób siatkówki oraz leczeniem zeza i niedowidzenia u dzieci. Przeprowadzamy u dzieci badania widzenia obuocznego oraz ćwiczenia pleoptyczno-ortoptyczne korygujące ustawienie oczu i niedowidzenie. Zezy leczymy zachowawczo i operacyjnie.

 

Przeprowadzamy zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji w znieczuleniu kroplowym. Chirurdzy oczni zajmują sie również korekcją wad wzroku za pomocą wszczepów soczewek fakijnych.

 

Wykonujemy operacje witreoretinalne w krwotokach do ciała szklistego i odwarstwieniach siatkówki. Zajmujemy się leczeniem suchej  i wysiękowej postaci AMD z zastosowaniem iniekcji doszklistkowych lekami hamującymi neowaskularyzację. 

 

W diagnostyce wysokospecjalistycznej wykonujemy badania HRT, GDx, Angio-OCT, komputerowe pole widzenia oraz USG  oczne, pachymetrię, biometrię, angiografię siatkówki i gonioskopię.

 

Specjaliści KOMED-u specjalizują się także w diagnostyce i leczeniu chorób naczyń /miażdżycy tętnic, zakrzepów żylnych/, leczeniu żylaków kończyn dolnych zabiegami tradycyjnymi i laserowymi, a także zamykaniem pianką. Leczymy hemoroidy nieoperacyjnie /skleroterapia, Hemoron, DGHAL/  oraz przeprowadzamy badania  rektoskopowe sprzętem jednorazowego użytku. Zajmujemy się podawaniem leków bezpośrednio do układu naczyniowego poprawiających przepływ krwi w tętnicach i żyłach całego organizmu.

W podejrzeniu miażdżycy tętnic wykonujemy badania ABPI /Ancle Brachial Pressure Index/ - wskaźnik kostka-ramię; nieinwazyjną ocenę drożności naczyń służącą do wykrywania istotnych hemodynamicznie zwężeń tętnic i żył kończyn dolnych

Zapraszamy do Gabinetu Stomatologicznego /tel. 34 3242275/, który z nami współpracuje, a także Laboratorium Analitycznego /tel.34 3246154/ /współpraca ze Śląskimi Laboratoriami Analitycznymi/  oraz współpracującego z nami Gabinetu Fizjoterapii /tel. 697135711/.

 

Oferujemy artykuły kompresyjne /podkolanówki, pończochy, rajstopy/ i suplementy diety oraz naturalne rozwiązania dla zdrowia /natura - medycyna/ poprawiające układ odpornościowy, sercowo-naczyniowy, stan skóry, zwiększające wytrzymałość fizyczną, uodporniające na stres i wspomagające anti-aging.

 

Pacjenci mają możliwość nabycia soczewek kontaktowych /u nas na miejscu i poprzez nasz sklep internetowy/ jednodniowych, dwu-, czterotygodniowych, torycznych, progresywnych oraz płynów do ich przechowywania i pielęgnacji.

 

Leczymy obrzęki kończyn oraz rany przewlekłe /trudnogojące/ podawaniem czynników wzrostu.

 

Stosujemy dożylną terapię tlenową /suplementacja tlenem - Oxyven/ i leczenie wibroakustyczne.

 

Zapraszamy do Komedu w celu nabycia artykułów prozdrowotnych, suplementów, preparatów wzmacniającech, art. kompresyjnych itp./ od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00,  Telefon: 34 3246154