operacja zaćmy Częstochowa KOMED zaćma Laser AMD ćwiczenia pleoptyczne ortoptyczne okulistyka zez chirurgia żylaki hemoroidy Oficjalna strona Komed Częstochowa. RSS http://komed-czestochowa.pl/index.php?podstawowe,rss/newsy,kategoria,0,wszystko.xml pl TPX.CMS 3:02:30 29.11.22 <![CDATA[Leczenie zapalenia nurzeńcowego brzegów powiek]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,22,leczenie+zapalenia+nurze%f1cowego+brzeg%f3w+powiek.html KOMED prowadzi sprzedaż preparatu CLIRADEX uważanego za jeden z najbardziej skutecznych środków wspomagających walkę z nurzeńcowym zapaleniem powiek spowodowanym przez Demodex - zapraszamy.

]]>
Mon, 07 Jan 2019
<![CDATA[TERAPIA WZROKOWA]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,21,terapia+wzrokowa.html Terapia wzrokowa prowadzona przez dr Agnieszkę Kocelę dyplomowaną optometrystkę pomoaga przywrócić  i utrzymać właściwe funkcjonowanie narządu wzroku.

W trakcie terapii stosowane są ćwiczenia ortoptyczne i pleoptyczne wspomagające leczenie zeza i niedowidzenia. Terapia ortoptyczna zalecana jest nie tylko w zezach jawnych, ale również w zezach ukrytych i okresowych oraz przed i po zabiegach operacyjnych zeza. Ponadto, podczas terapii stosowane są ćwiczenia usprawniające  konwergencję, akomodację, widzenie obuoczne i przestrzenne.

 

]]>
Thu, 27 Sep 2018
<![CDATA[Leczenie trudno gojących się ran]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,20,leczenie+trudno+goj%b9cych+si%ea+ran.html Prowadzimy innowacyjne metody leczenia ran zakażonych i trudno gojących się. Leczenie i gojenie ran przewlekłych jest bardzo trudne. Najważniejsza jest diagnostyka i zastosowanie właściwego leczenia przyczynowego. W holistycznym podejściu w leczeniu ran uwzględniamy ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta, obszaru lokalizacji rany i etapy gojenia, a także symptomy towarzyszące. Stosujemy nowoczesne opatrunki, sprawdzone w badaniach klinicznych oraz umożliwiamy nabycie artykułów kompresyjnych i wyrobów medycznych opartych na nanotechnologii wielokrotnie zwiększających działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

]]>
Thu, 22 Sep 2016
<![CDATA[Zabieg usunięcia zaćmy]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,19,zabieg+usuni%eacia+za%e6my.html Proponujemy rozważenie zabiegu usunięcia zaćmy odpłatnie. Przeprowadzane u nas sposoby leczenia i procedury związane z zabiegiem są innowacyjne i autorskie. Nie czekając w kolejce na zabieg refundowany można zdecydować się na zabieg odpłatny i szybciej wyleczyć się z zaćmy, a dodatkowo, wybierając odpowiednią soczewkę można pozbyć się astygmatyzmu. Proszę pamiętać o prostym rachunku zysków i strat.

]]>
Thu, 22 Sep 2016
<![CDATA[Przełom w diagnostyce oka - Swept Source OCT]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,18,prze%b3om+w+diagnostyce+oka+-+swept+source+oct.html Klinika KOMED od kwietnia tego roku wykonuje badania dna oka, siatkówki oraz nerwu wzrokowego wykorzystując najnowszy aparat Swept Source OCT Japońskiej firmy TOPCON. Jest to przełomowa technologia diagnostyczna służąca do laserowej tomografii dna oka. Dzięki tremu urządzeniu możliwa staje się precyzyjna ocena siatkówki, nerwu wzrokowego, jak również bezinwazyjna ocena przepływu naczyniowego w obrębie siatkówki. Sprzęt pozwala na bardzo precyzyjną ocenę zarówno schorzeń siatkówki centralnej (AMD), diagnostykę jaskry i zmian w zakresie włókien nerwowych. Nowością o strategicznym zanczeniu jest możliwość oceny naczyń krwionośnych siatkówki bez konieczności podawania kontrastu. 

Obecnie dzięki Swept Source OCT hasło KOMPUTEROWE BADANIE OKA stało się rzeczywistością.

]]>
Fri, 22 Apr 2016
<![CDATA[trening wzrokowy]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,16,trening+wzrokowy.html Prowadzimy trening wzrokowy u osób z problemami widzenia obuocznego, akomodacji, wysokich forii, widzenia przestrzennego.

Zajmujemy się najmłodszymi dziećmi z podejrzeniem wad wzroku.

]]>
Sun, 24 May 2015
<![CDATA[Leczenie preparatami podawanymi bezpośrednio do układu naczyniowego]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,15,leczenie+preparatami+podawanymi+bezpo%9crednio+do+uk%b3adu+naczyniowego.html EDTA podawana dożylnie łączy się trwale z metalami obecnymi w krwioobiegu pacjenta. Zabieg trwa około cztery godziny. Optymalne efekty terapii odczuwalne są po co najmniej 20 zabiegach. Wskazaniem do terapii są zmiany miażdżycowe w tętnicach kończyn dolnych, tętnicach szyjnych i naczyniach wieńcowych serca, nadciśnienie tętnicze, zatorowość płucna, zaburzenia potencji seksualnej, choroby zwyrodnieniowe stawów, infekcje bakteryjne i wirusowe, zespoły przewlekłego zmęczenia, depresja, powikłania cukrzycy, choroba Alzheimera, chorzy z zaćmą i jaskrą. Badania naukowe wskazują, że EDTA doprowadza do usuwania złogów lipidowo-cholesterolowych, a tym samym wpływa na drożność naczyń krwionośnych. Poddając się tej terapii, wydłużamy swoją biologiczną sprawność.

]]>
Sat, 23 May 2015
<![CDATA[Zamykanie żylaków – CLARIVEIN]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,14,zamykanie+%bfylak%f3w+%96+clarivein.html Clarivein to małoinwazyjna technika leczenia żylaków kończyn dolnych. W odróżnieniu od zabiegów laserowych, czy RF i parą wodną, ta metoda nie wymaga znieczulenia.

]]>
Thu, 04 Dec 2014
<![CDATA[soczewka specjalnie dla Ciebie]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,12,soczewka+specjalnie+dla+ciebie.html Klinika KOMED dzięki współpracy z niemiecką firmą OCULENTIS dysponuje możliwością korekcji nawet najbardziej nietypowych wad wzroku . Wszczepiana podczas operacji soczewka wewnątrzgałkowa jest wykonywana specjalnie na zamówienie dla konkretnego Pacjenta, zgodnie z potrzebą wynikającą z wady refrakcji. Rozwiązanie to jest niezmiernie skuteczne w przypadku Pacjentów z wysokimi wadami wzroku oraz dużym astygmatyzmem. 

]]>
Mon, 10 Nov 2014
<![CDATA[EYLEA - leczenie wysiękowej postaci AMD]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,11,eylea+-+leczenie+wysi%eakowej+postaci+amd.html Klinika KOMED oferuje możliwość leczenia preparatem EYLEA firmy BAYER w wysiękowej postaci AMD. Preparat EYLEA jet obok Lucentis'u jedynym zarejestrowanym farmaceutykiem do podania wewnątrzgałkowego w zwyrodnieniu plamki.

]]>
Mon, 10 Nov 2014
<![CDATA[leczenie AMD lepsze ceny]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,9,leczenie+amd+lepsze+ceny.html Od sierpnia KOMED oferuje niższe ceny iniekcji preparatu Lucentis w leczeniu wysiękowej postaci AMD. 

]]>
Wed, 07 Aug 2013
<![CDATA[leczenie starczowzroczności]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,8,leczenie+starczowzroczno%9cci.html Widzenie zarówno z daleka jak i z bliska bez konieczności używania okularów jest możliwe dzięki zastosowaniu soczewek wieloogniskowych. W klinice KOMED wykonywane są operacje z wszczepem soczewki wieloogniskowej zapewniające najwyższy komfort widzenia. 

]]>
Mon, 05 Aug 2013
<![CDATA[operacje witreoretinalne]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,6,operacje+witreoretinalne.html Klinika KOMED prowadzi również operacje witreoretinalne. Za pomocą nowoczesnych technik operacyjnych można u nas usunąć krwotok wewnątrzgałkowy, błony przedsiatkówkowe, zmętnienia w ciele szklistym a także operować odwarstwienia siatkówki.

]]>
Wed, 16 Nov 2011
<![CDATA[nowe soczewki wewnątrzgałkowe]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,5,nowe+soczewki+wewn%b9trzga%b3kowe.html Klinika KOMED rozpoczęła współpracę ze znaną na całym świecie, wiodącą w dziedzinie optyki firmą ZEISS. Pacjenci poddający się operacji usunięcia zaćmy mają dostęp do pełnej gamy soczewek wewnątrzgałkkowych firmy ZEISS które wszczepiane są po usunięciu zmętniałej soczewki własnej. Najwyższa jakość produktu zapewnia doskonałe widzenie i trwałość osiągniętego efektu.

]]>
Tue, 30 Aug 2011
<![CDATA[zmętnienia w polu widzenia]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,4,zm%eatnienia+w+polu+widzenia.html Męty, pajączki, muszki w polu widzenia bywają bardzo uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Niestety istnieje niewiele sposbów radzenia sobie z tą patologią. Jedną z praktycznych i nie wymagających wykonywania operacji metod jest laserowa witreoliza . KLINIKA KOMED dysponuje najnowoczesniejszym laserem firmy ELLEX przystosowanym do usuwania zmętnień w ciele szklistym. Uciążliwy problem można teraz rozwiązać w sposób nieinwazyjny.

]]>
Wed, 17 Aug 2011
<![CDATA[AMD zwyrodnienie plamki]]> /./podstawowe,newsy/czytaj,3,amd+zwyrodnienie+plamki.html Dysponujemy pełnym spektrum możliwości w zakresie diagnostyki i leczenia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem. Rozpoczęliśmy cykl terapeutyczny z wykorzystaniem najnowocześniejszych leków - LUCENTIS  - jedynego skutecznego farmaceutyku w walce z wysiękową postacią AMD. Zapraszamy na badania przesiewowe w zakresie chorób siatkówki.

]]>
Wed, 17 Aug 2011